Черно море наби Созопол и се класира на осминафинал за Купата

Спорт 24.09.2014 17:53

Черно море победи с 2:0 като гост Созопол в среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Варненци не се напрагяха на 100% срещу втородивизионния тим и биха с голове на национала на Мартиника Матиас Курьор и Миро Манолов.

Левият бек Мишо Венков изведе „моряците” с капитанската лента а сред резервите останаха титулярите Жоро Китанов, Кирил Котев, Жоро Божилов и Иван Коконов.

По-опитният тим на Черно море взе инициативата и искаше да реши мача още през първото полувреме. В 18-ата минута удар на Миро Манолов мина близо до гредата. С пропуски се отличиха още Живко Петков, Дос Сантос и Марчин Буркхард, а в 31-вата удар от фаул на Райков излезе в аут. Три минути по-късно домакините погледнаха към вратата на „моряците”, но не успяха да застрашат Илко Пиргов. В 43-ата минута натискът на Черно море бе материализиран от Матиас Курьор, който след меле се разписа от въздуха с майсторски удар през куп тела - 0:1. В 45-ата минута шут на Райков бе избит от вратаря Теменлиев.

След почивката възпитаниците на Никола Спасов отново бяха по-активни и в 48-ата минута Живко Петков бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да покачи. В 56-ата минута Райков уцели гредата след изпълнение на ъглов удар. Шест минути по-късно удари на Живко Атанасов и Петков бяха отразени с последни усилия от вратаря на домакините. В 66-ата минута съдията не уважи претенциите на домакините за дузпа след сблъсък между техен играч и Пиргов. В 82-ата минута Миро Манолов реализира втори гол за гостите и окончателно уби интригата. Нападателят се разписа с плътен удар от границата на наказателното поле.

След победата Черно море се класира на осминафинал и чака своя следващ съперник за Купата на България.

Созопол - Черно море 0:2

Голмайстори: 0:1 Матиас Курьор (43); 0:2 Мирослав Манолов (82)

Созопол: Мартин Теменлиев, Мирослав Коев, Ангел Делчев, Ивайло Русев, Иван Янчев, Мустафа Мустафа, Теодор Стефанов, Михаил Георгиев, Станимир Митев, Станимир Баев, Любомир Цеков

Черно море: Илко Пиргов, Сашко Александров, Живко Атанасов, Стефан Станчев, Михаил Венков, Стенио Дос Сантос (72 - Димо Атанасов), Марчин Бургхард, Мирослав Манолов, Матиас Курьор (86 – Слави Сталев), Симеон Райков, Живко Петков (65 – Бекир Расим)

Съдия: Георги Игнатов

Стадион: "Созопол", 300 зрители