Левски елиминира Спартак от турнира за Купата на България

Спорт 23.09.2014 18:23

Левски започна с изразителна победа участието си в турнира за Купата на България. В двубой от 1/16-финалната фаза, „сините" победиха като гост Спартак (Варна) с категоричното 7:1. За столичани се разписаха ветеранът Мирослав Иванов, Валери Домовчийски и младите таланти Радослав Цонев, Владислав Мисяк и Божидар Краев, който вкара на три пъти. Победата е четвърта поред за Левски във всички турнири и със сигурност ще вдигне настроението в отбора дни преди домакинския мач с Лудогорец.

Любопитното е, че на днешния ден преди 20 години Левски постига една от най-значимите победи в историята си, разгромявайки ЦСКА със ... 7:1.

Началото на головата фиеста във Варна постави Миро Иванов. Нисичкият футболист откри резултата в 8-ата минута, след като се разписа с глава, засичайки центриране на Прохазка. В 24-ата минута Радослав Цонев удвои преднината на гостите. Младият полузащитник се разписа с много силен удар от границата на полето, с който не остави шанс за реакция на стража на „соколите". В края на първата част дойде и мигът на Божидар Краев. Младият нападател се възползва от страхотен пробив и подаване на Мики Орачев и вкара за класическото 3:0.

В 53-ата минута отново Краев бе в центъра на вниманието. Нападателят се разписа с удар от 5-6 метра, реализирайки второто си попадение в срещата. Последваха две попадения на резервите Мисяк и Домовчийски. В самия край на срещата Божидар Краев оформи своя хеттрик, вкарвайки с левия крак за 0:7! Крайното 1:7 оформи Малчев в добавеното време на срещата.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЛЕВСКИ 1:7

Голмайстори: 0:1 Мирослав Иванов (8); 0:2 Радослав Цонев (24); 0:3 Божидар Краев (40); 0:4 Божидар Краев (53); 0:5 Владислав Мисяк (73); 0:6 Валери Домовчийски (76); 0:7 Божидар Краев (89); 1:7 Малчев (90+1)

СПАРТАК (ВАРНА): 33. Димитров, 18. Донев, 21. Тодоров, 74. Илиев, 19. Маринчев, 15. Чипев, 23. Яначков (46-Димитров), 11. Събков (69-Орлинов), 25. Радулович, 29. Стефанов, 9. Иванов (46-Стоянов)

ЛЕВСКИ: 1. Наумовски, 4. Орачев, 35. П. Димов, 33. Ташев, 77. Велев, 7. Прохазка (58-Крумов), 12. Краев, 20. Иванов (67-Мисяк), 8. Огнянов, 21. Р. Цонев, 20. Аниете (58-Домовчийски)

Жълти картони: Велев, П. Димов (Левски)

Стадион: "Спартак", Варна

Съдия: Владимир Вълков