Левски започва атаката на купата срещу Спартак

Спорт 23.09.2014 09:27

Днес в 16:00 часа отборът на Левски ще стартира атаката си към Купата на България с мач от 1/16-финала в турнира срещу тима на Спартак (Варна). Най-титулуваният клуб в тази надпревара със своите 25 трофея ще опита да прибави ново отличие във витрината си, но за целта трябва да извърви доста дълъг път. А този път стартира днес в морската ни столица.

Втородивизионният Спартак едва ли може да се счита за особено трудно препятствие за "сините" от София. Варненци се намират в трудно положение от началото на сезона и след първите седем кръга в Б група нямат дори една спечелена точка.

До голяма степен може да се приеме за оправдано и решението на наставника на гостите Георги Иванов да даде почивка на част от титулярите си. Владимир Гаджев, Веселин Минев, Луис Педро и Георги Сърмов останаха извън групата за двубоя. Треньорът се надява, че и в тяхно отсъствие отборът е способен да стигне до победата. Още повече, че в последните си мачове тимът започна да трупа увереност и самочувствие и записа три поредни победи, като сега се очаква добрата серия да продължи.

Най-вероятно Гонзо ще заложи на Пламен Илиев на вратата, а пред него в отбрана ще започнат Орачев, Стойчев, Пламен Димов и Крумов. Стефан Велев и Ради Цонев ще бъдат опорни халфове. Амари и Прохазка ще действат по крилата, а Валери Домовчийски ще води атаката, като от по-задна позиция ще бъде подкрепян от Аниете.

Спартак пък се очаква да излезе с Крушарски на вратата и Маринчев, Донев, Тодоров и Събков в защита. Халфове за домакините ще бъдат Чипев, Илиев, Яначков и П. Иванов, а атаката ще води дуото Радулович и Стефанов.