Варненски екипаж с Порше спечели 9-ото класик рали „Златни пясъци”

Варна<+> 21.09.2014 18:50

Варненският екипаж Николай Ковачев и Росен Колев с Порше 924 спечели 9-ото издание на класик рали „Златни пясъци”. Той оглави генералното класиране след трите състезателни дни. След него се нареди екипажът Пламен Атанасов и Катя Лукова -Атанасова с Мерцедес, а трети останаха Александър Пеев и Илиана Ненова с Трабант 601.

Класик рали „Златни пясъци” бе трети старт от шампионата на ретро-автомобилите, с коефициент 5. Състезанието се организира от „Нептун мотор-спорт” със съдействието на Авто-мото ретро клуб (Варна), едноименният автомобилен спортен клуб в морската столица, местната структура на СБА, автомобилният клуб в Шумен Стари столици и сливенският ретро-клуб Туида.

Тазгодишното издание на класическото състезание рали „Златни пясъци” бе с дължина от 572 км, в които бяха включени 14 часови контроли, 9 етапа за точна езда и 3 слалома – майсторско управление на автомобилите.