Спартак игра храбро, но загуби от ПФК Бургас

Спорт 20.09.2014 19:14

Спартак Варна бе близо до първа точка през сезона в Б група, но в крайна сметка загуби с 1:2 при домакинството си на ПФК Бургас в среща от 7-ия кръг. Соколите играха добре и не заслужаваха да паднат, но липсата на късмет ги лиши поне от равенството.

Гостите започнаха нахъсано и Мирослав Радев можеше да открие още в самото начало, но силният му шут излезе в аут. Веднага след това соколите сбъркаха при изнасянето на топката, Борислав Борисов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Радев отбеляза за 0:1. В 20-ата минута варненци имаха претенции за дузпа след като Огнян Стефанов падна в наказателното поле, но реферът Ивайло Занев остана безмълвен. Малко по-късно Любомир Любенов от състава на бургазлии стреля от 25 метра, но топката попадна в ръцете на вратаря Ивайло Крушарски.

В началото на второто полувреме Спартак успя да изравни с гол на Пламен Иванов, който се разписа след асистенция на Никола Радулович. Последва здрава битка в средата на терена. В 72-ата минута след центриране от фаул Петър Патев стреля с глава, топката нацели гредата и попадна в резервата Ахмед Ахмедов, който отблизо се разписа за 1:2. В 80-ата минута Спартак отбеляза гол чрез Радулович, който обаче бе отменен заради засада.

Спартак – ПФК Бургас 1:2

Голмайстори: Пл. Иванов (47); Радев (2), Ахмедов (72)

Спартак: Крушарски, Маринчев, Донев, Р. Тодоров, Събков, Чипев, Кр. Илиев, Яначков (68 – Ст. Димитров), Пл. Иванов (73 – Орлинов), Радулович, Стефанов

ПФК Бургас: Я. Георгиев, Шмедин, Патев, Величков, Гочев, Цонков, Любенов (89 – Хаджиев), Пехливанов, Станчев (52 – Ахмедов), Радев (60 – П. Колев), Борисов

Съдия: Ивайло Занев

Жълти картони: Радулович, Пл. Иванов (С); Цонков, Борисов (Б)