Портних награди варненските медалисти от състезанията в Китай и Великобритания (снимки)

Варна<+> 02.09.2014 14:20

Кметът Иван Портних награди спортистите от Варна, които успешно участваха във ІІ-те Младежки олимпийски игри в Китай, както и Стела Енева – медалист от Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания. По време на състезанието, което се проведе в Суонси, Великобритания, Енева стана европейска шампионка в дисциплините хвърляне на диск и тласкане гюле.

Достойно се представиха и младежите в Нанджин, Китай - Душко Благовестов, състезател на боксов клуб Черно море. Той спечели сребърен медал в турнира по бокс в категория 56 кг, с което стана най-добре представилият се варненски участник на олимпиадата. Треньор на състезателя е Димчо Савов.

Грамоти получиха Катерина Маринова - художествена гимнастика, състезателка на СКХГ Чар-ДКС, която се класира на 9-то място на квалификациите в индивидуалната надпревара на отделните уреди. Треньор на състезателката е Филипа Филипова.

Представител на Джорджия Кадоглу също получи грамота от името на младата плувкиня. Кадоглу е състезателка на СК Астери и в Нанджин - в сериите на 200 м бруст, завърши с 2:34.45 минути, което я нареди на 11-то място. Постигнатото време от състезателката е подобрен национален рекорд за девойки старша възраст. Треньор на Кадоглу е Гергана Василева.

Тримата състезатели са възпитаници на Спортното училище „Георги Бенковски” в морската столица. Медалистите получиха почетен знак на кмета, а всички участници в състезанията – грамоти.

„За мен е изключително удоволствие да Ви поздравя с успехите, които извоювахте. Варна отново има свои медалисти в едни от най-престижните международни спортни състезания, което е поредно доказателство за качеството и класата на нашите спортни школи. Всички се гордеем с Вас, вярвам, че Ви очакват още много победи, а благодарение на тях, името на Варна ще се чува навсякъде по света като символ на успеха“, каза кметът Иван Портних. Гост на церемонията бе и Иван Луков, председател на Общинския съвет.