Гранд Про прескочи предварителния кръг на Шампионската лига

Спорт 01.09.2014 10:11

Гранд Про разгроми швейцарския Бюл с 8:1 в последния си мач в група H от предварителния кръг на Шампионската лига по футзал и се класира за следващото препятствие от надпреварата - първи кръг.

Само минута след началния съдийски сигнал Селсиньо откри резултата за българския шампион с хубав удар по земя в долния десен ъгъл на вратата на Родригес. Последният реагира добре при удари на Пинто и Карагеоргиев минути по-късно. Исмет Хаджиев успя да запази вратата си суха, след като отрази удар на излезлия сам срещу него Консейсао. 11 минути преди края на първата част Пинто нацели главата на противниковия вратар от чиста позиция, а на два пъти по-късно и Христо Димитров се размина пред гола. Хаджиев пак отрази силен шут, този път на на Еспиноза, 8 минути пред края на първото полувреме, а малко по късно и на Диас. И двете странични греди спасиха вратата на Бюл от втори гол след технично изпълнение на капитана Станкович в 15-ата минута на мача. В 17-ата минута Хаджиев поправи грешка при изнасянето на топката на българския тим, а в ответната атака Паули Пинто препарира Родригез за 2:0. Последният реагира блестящо след свиреп шут на Марко Костич в последната минута на първата част.

Втората част започна с ударно начало за домакините и истинска бомба на Марко Костич, но стражът на гостите спаси. Във втората атака на Гранд Про Родригез капитулира след изстрела на Пинто за 3:0. А Селсиньо покачи на 4:0. Последваха голове на Паулиньо и Станкович за 6:0, а Христо Димитров прокара топката между краката на Родригез за 7:0. В останалите минути до края на срещата, които се доиграваха Костич бе точен за 8:0, а единственият гол за швейцарците вкара Рюмо.

В следващия първи кръг на Шампионската лиго по футзал варненци ще са в група 2 с тимовете на Иберия Стар Тбилиси, Никарс Рига и полския Рекорд Биелско. Мачовете са в Литва.