Черно море удари Берое на старта на турнира в памет на Петър Боянов

Спорт 31.08.2014 21:19

Победа и равенство записаха талантите от школата на Черно море в първия ден от 9-oто издание на международния детски футболен турнир в памет на Петър Боянов, който се провежда в курорта “Албена”. Родените през 2002 година „моряци” с треньор Ники Кънчев надиграха тотално връстниците си от Берое, но спечелиха само с 2:0. Точен през първото полувреме за варненци бе Мартин Милушев, а след почивката Данаил Йорданов опъна за втори път мрежата на „заралии”. След двубоя Ники Кънчев заяви, че е доволен от старанието на своите момчета и очаква по-добра игра в следващия мач срещу Олимпиец Одеса (Украйна). В тази група са още Изида, Спартак (Варна) и Дунав.

Набор 1999 на Черно море обаче стигна само до реми в мача си срещу Добруджа, като срещата завърши 1:1. Двата отбора си размениха по една греда, а след грешка в отбраната на Черно море в средата на първото полувреме, добричлии стигнаха до гол. Последва щурм на „моряците”, които изпуснаха няколко добри положения, а в даденото от съдията продължение успяха да изравнят. Тук са още отборите на Лудогорец, Славия и Берое.

Финалите в 9-тия международен турнир в памет на Петър Боянов са на 4 септември преди обяд, след което надпреварата ще бъде официално закрита с награждаването на призьорите.