Черно море спечели морското дерби в Елитната група

Спорт 31.08.2014 09:08

Юношите младша възраст на Черно море победиха като гост с 3:1 връстниците си от Черноморец в поредното издание на морското дерби от Елитната футболна група до 17 години. Въпреки тежките условия за игра на един от помощните терен в Бургас, варненци започнаха по-активно мача и след два пропуска Слави Славов успя да открие резултата в 28 минута. Веднага след почивката домакините изравниха, но това амбицира още повече гостите.

В герой за „моряците” се превърна Валентин Йосков, който се появи на терена само за 15 минути, но бе в основата на обрата. Първо той се разписа в 68-ата минута, след това уцели гредата и малко преди края асистира на Валери Христов за третото попадение.

Въпреки успеха, наставникът на черноморци Калоян Георгиев заяви пред клубния сайт, че възпитаниците му имат далеч по-големи възможности и се надява в най-скоро време да ги разкрият. В 5-ия междинен кръг, в сряда от 10.30 на стадиона под Аспаруховия мост варненци приемат един от лидерите в групата ДИТ (София).

Съставът на Черно море U17: Христо Ковачев, Марин Сираков, Цанко Иванов, Христо Илиев, Светослав Павлов, Емил Янчев (25 - Румен Касабов), Слави Славов, Валери Христов (75 - Костадин Димитров), Симеон Симеонов (40 - Владислав Данчев), Кристиян Събев, Николай Богданов (65 - Валентин Йосков).