Спартак с първи гол в Б група, но пак загуби

Спорт 30.08.2014 20:01

Спартак Варна допусна загуба и в 5-ия кръг на Б група. Соколите отстъпиха злощастно с 1:2 при домакинството си на Септември Симитли и продължават да нямат точка от началото на сезона.

Гостите откриха при първата си ситуация. В 4-ата минута след центриране от пряк свободен удар Костадин Марков с глава прехвърли вратаря на соколите Филип Димитров и изпрати топката в мрежата. Домакините отговориха със слаб шут на Пламен Иванов от 25 метра, който не затрудни стража на Септември Владислав Митев. Последваха спокойни минути, преди Спартак да създаде две голови ситуации между 32-ата и 35-ата. Първо Пламен Иванов напредна отляво и стреля силно от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Митев.

Малко по-късно дебютиралия за варненци сърбин Никола Радулович направи хубав пробив, преодоля защитник на съперника и центрира меко в пеналта, където
Пламен Иванов стреля с глава, но вратарят изби топката в гредата. Така се стигна до 39-ата минута, когато гостите удвоиха аванса си. Илиян Христов бе изведен отдясно на атака, преодоля Събков и със силен шут реализира - 0:2.

През цялата втора част Септември игра с човек по-малко, след като на почивката бе изгонен защитникът Методи Илиев. Прибирайки се към съблекалнята, той първо си размени реплики с нападателя на Спартак Огнян Стефанов, след което го наплю пред очите на главния рефер Живко Недялков и получи директен червен картон. През второто полувреме Спартак упражни натиск и четвърт час преди края намали. При заучено положение от фаул Радо Тодоров чукна към Събков, който се разписа със страхотен шут от близо 30 метра. До края варненци можеха да стигнат и до равенството, но пропуски направиха Пламен Иванов и Огнян