Национали спечелиха турнира по плажно ръгби във Варна (снимки)

Спорт 30.08.2014 14:24

Отборът на Национали спечели 8-ото издание на традиционния турнир по плажно ръгби за „Купа Варна 2014”. В надпреварата, която се проведе на Южния плаж във Варна, участваха 8 отбора. Те бяха изградени от състезатели на домакините РК Варна и плажуващи. Общо в състезанието се пуснаха около 40 състезатели. Мачовете се изиграха в две полувремена от по 5 минути.

Тимовете бяха разделени в две групи от по 4. В едната с три успеха се поздравиха Националите, в чиито редици блестяха „трикольорите” на РК Варна – Радослав Дамянов и Мануел Поповски, както и техните съотборници в клуба Денислав Христов и Явор Георгиев. В другата група с пълен актив завърши отборът на Пристанище Варна. Той бе воден от треньора на РК Варна Пламен Киров, който влезе и в ролята на главен съдия на турнира. В състава бяха още франзузинът Жан Батист и служители на порта.

Така победителите в двата потока се срещнаха директно на финала. В решителния мач Националите спечелиха с 25:15, но срещнаха сериозна съпротива от съперника. На трето място завърши отборът на Трошево, в които играха трима ръгбисти на Варна.

Всички призьори бяха наградени с купи и медали от председателя на Общински съвет - Варна Иван Луков. Награди имаше и за по-малките участници, а два отбора от юношите младша възраст на домакините изиграха демонстративен мач и събраха погледите на плажуващите.

Призът за най-добър състезател отиде при Жан Батист, който се е разбрал с ръководството на варненци и ще остане и през този сезон в отбора. Проявата премина при перфектна организация от страна на РК Варна и община Варна.