Топ 10 на най- изненадващите резултати от световните първенства по футбол

Любопитно 22.08.2014 13:09

1. САЩ - Англия (1:0) през 1950-та г.
Когато новината за резултата от този мач достигнала до Англия, хората там сметнали, че това е печатна грешка във вестника. Вместо 1:0, те били по-склонни да мислят, че резултатът е 1:10. Англия, с такива легендарни имена в състава си като Били Райт и Том Фини, пропуснали много положения за гол и не могли да предотвратят загубата от американските полу - аматьори.

2. КНДР - Италия (1:0) през 1966-та г.
При първото си и единствено досега участие на Световно първенство, Северна Корея смая света с победа си над Италия и отстраняването им от по - нататъшно участие в турнира. При завръщането си у дома, италианците били атакувани с развалени домати от разярените си фенове.

3. Алжир - ФРГ (2:1) през 1982-ра г.
Залозите за спечелване на световната титла от Алжир били 1: 1000, а за Германия - 1:3. Преди този мач германците имали загубени само 4 мача за поседните четири години. Техният треньор Юп Дервал заявил след мача: "Аз все още не мога да повярвам какво се случи! Това е отвъд моите представи!"

4. Камерун - Аржентина (1:0) през 1990-та г.
Камерун завършили този мач с девет човека, успявайки да удържат до края преднината си срещу тогавашния световен шампион. По този начин те печелят славна победа в мача на откриването на пъренството през 90-та.

5. ГДР - ФРГ (1:0) през 1974-та г.
Това е единственият мач между двата тима. Източногерманците побеждават с гол на Шпарвасер, но въпреки това ФРГ продължават и спечелват световната титла.

6. Испания - Дания (5:1) през 1986-та г.
Датчаните са спечелили до този момент всичките си срещи от първия кръг на турнира, включително размазваща победа над южноамеиканския шампион Уругвай с 6:1, и победа над ФРГ с 2:0. Те дори повели в резултата в този мач, но след това всичко се обърнало с главата надолу - Емилио Бутрагеньо отбелязал 4 от петте гола за Испанците в този чудноват мач.

7. България - Германия 2:1 през 1994-та г.
Германия, която била достигала до финала в предните три световни първенста, излязла в този 1/4-финален мач по пътя си към четвърти такъв успех. Лотар Матеус открил резултата за германците, но два бързи гола от страна на България разрушили всичко.

8. Северна Ирландия - Испания (1:0) през 1982-ра г.
Малцина са си представяли, че ирландците ще спечелят мача срещу страната - домакин на първенството, особено при положение че играят в голяма част от срещата с играч по-малко. Но те отбелязали гол в началото на второто полувреме и успели да спечелят мача от който зависело продължаването им във втората фаза на турнира.

9. Куба - Румъния (2:1) през 1938-ма г.
Това било сензационен резултат за времето си. Куба не успяла да заеме първо място в квалификациите и да се класира за световното, но придобила това право поради оттеглянето на Мексико от турнира. Румъния пък участвала на първенствата през 1930-та и 1934-та г, и имала реномето на класен отбор. Кубинците пък били разбити още в следващия кръг от Швеция с 0:8.

10. Унгария - ФРГ (8:3) през 1954-та г.
В този мач от първия кръг германците дали почивка на няколко от своите играчи, но въпреки това 8:3 си остава много странен резултат. Когато двата тима се срещат пак на финала, Германия печели с 3:2 и печели световната титла. /lubopiten.com