Спартак гони втора победа над Раковски

Спорт 23.04.2014 13:37

Отборите на Спартак 1918 и Раковски са изиграли общо три мача помежду си на ниво Б група. Съперниците са си разменили по една победа и веднъж двубоят е завършил наравно. Головата разлика е 4:3 в полза на варненци, сочи справка на Агенция Днес +.

Първата среща се изигра на 29 септември 2012 г., когато „соколите” печелят с 2:0 на стадион „Спартак”. Беадир Беадиров открива резултата в 31-ата минута, а след почивката Боян Илиев в 57-ата минута бележи втори гол. В ответния мач Раковски побеждава с 2:1 и взема три домакински точки. Емил Петков вкарва за домакините в 20-ата минута, а в 50-ата Венци Маринов възстановява равенството. Цветан Павлов отбелязва победното попадение в 68-ата минута.

Последният мач между двата тима е от настоящия сезон. Раковски и Спартак завършват 1:1, като Янаки Смирнов открива за варненци в 66-ата минута, а шест по-късно Христо Телкийски носи точката на домакините. В предстоящия тази събота четвърти мач, „соколите” ще преследват втора победа над опонента си и ще се стремят да направят още една крачка към изпълнението на основната цел - оцеляване в Б група.