Черно море Порт Варна завърши редовния сезон с победа в Плевен

Спорт 22.04.2014 20:09

Отборът на Черно море Порт Варна приключи редовния сезон в Националната баскетболна лига с победа, след като се наложи изключително трудно при гостуването си на Спартак (Плевен) с 90:82. Срещата бе от последния 27-ми кръг. Така варненци финишираха на четвърто място в шампионата и в плейофите ще се изправят срещу петия в класирането Ямбол.

Първото полувреме премина изключително равностойно, като двата тима си размениха по една четвърт. През първите десет минути баскетболистите на Спартак имаха малко повече късмет и успяха да поведат с една точка - 23:22, но след това възпитаниците на Денислав Коцев отговориха на предизвикателството и на почивката Черно море беше напред - 44:42.

През трети период гостите успяха да увеличат аванса си до пет точки, но в заключителните десет минути плевенчани се вдигнаха на щурм и стигнаха до пълен обрат - 79:75 след тройка на Веселин Георгиев. Точно в този момент Стаменкович се развихри за състава на Черно море и след десет последователни точки, гостите отново стигнаха до обрат, като този път задържаха лидерството до последния съдийски сигнал 90:82.

Педжа Стаменкович се отличи с „дабъл-дабъл” за „моряците” - 22 точки и 10 борби, Асен Великов добави 16 точки, а Милян Пупович и Дамян Кандич вкараха по 12 точки. Саша Топчов вкара 21 точки за домакините, а Цветослав Острев и Васил Александров добавиха съответно по 20 и 16 точки.