Черно море опердаши Калиакра с резервите (видео)

Спорт 20.04.2014 10:51

Децата на Черно море (2002 г.) разгромиха със 7:0 като гост Калиакра в среща от 16-ия кръг на зоналното първенство. Треньорът на варненци Ники Кънчев даде почивка на четирима от основните си футболисти, но това не попречи на „моряците” тотално да надиграят съперника.

Головото шоу бе открито в 15-ата минута от Радослав Златев, а до края на полувремето Мартин Милушев покачи на 2:0. В 44-ата минута Светослав Николов вкара много красиво попадение. Талантът засече топката от въздуха и тя влетя под гредата. Малко по-късно Георги Найденов проби отляво и подаде към Николай Станев, който на празна врата реализира за 4:0. До края на мача дойде времето и на Брен Арнаудов, който наниза хеттрик за крайното 7:0. При единия от голове „морякът” дриблира между трима играчи на съперника и след това порази целта.

„Предварително знаех, че мачът ще е лек. Затова реших да дам шанс на всички момчета в отбора, дори и на тези, които почти не играят. Излязохме с два различни отбора през двете полувремена. Оставих момчетата да играят по-освободено. Второто полувреме бяхме срещу вятъра, но това ни помогна и дори вкарахме повече голове”, заяви за Днес + наставникът Ники Кънчев.

С победата неговият отбор събра 41 точки и продължава да държи второто място. В следващия кръг варненци приемат Силистра 2009.