„Моряците” пречупиха Чавдар, национал бележи шедьовър

Спорт 19.04.2014 17:14

Юношите младша възраст на Черно море победиха с 2:0 гостуващия Чавдар (Етрополе) в среща от 24-ия кръг на Елитната група до 17 години. Попаденията за варненци реализираха Даниел Димитров и Емил Илиев след почивката. За тима на Тошко Каменов не играха трима футболисти - Валентин Йосков, Валери Христов и Стоян Илиев, които са с националния отбор на турнир в Сърбия.

Първото полувреме домакините натискаха, но не успяха да стигнат до попадение. Две минути след паузата (42-ра) националът Даниел Димитров отбеляза гол шедьовър. Той стреля от въздуха, топката се удари в напречната греда топна и след това отново срещна гредата, преди да мине голлинията. В 68-ата минута Емил Илиев реализира второ попадение и реши мача. Футболистът се разписа със силен удар от 25 метра по диагонала. Николай Минков можеше да направи победата още по-убедителна, но пропусна сам срещу вратаря.

„Първото полувреме играхме слабичко, но през второто се мобилизирахме и отбелязахме важните голове”, заяви пред Днес + треньорът на Черно море U17 Тошко Каменов.

С успеха неговият отбор събра 44 точки и измести ЦСКА от 5-ото място. В следващия кръг варненци отново са домакин, като приемат Видима-Раковски (Севлиево) на стадиона под Аспаруховия мост.