Черно море спечели варненското дерби при младшата

Спорт 19.04.2014 16:09

Младшата възраст на Черно море (набор 1998 г.) спечели с 2:0 срещу градския си съперник Спартак 1918 (набор 1998 г.) в среща от 22-ия кръг на зоналното първенство. „Моряците” реализираха по един гол в двете полувремена и заслужено взеха трите точки. При 2:0 спартаклии изтърваха две чисти положения, като на два пъти Славчо Славов не успя да вкара, изведен сам срещу вратаря.

„Доволен съм от отбора, стараха се. Първото полувреме играхме срещу вятъра, а те ни вкараха при едно центриране от корнер. В началото на второто получихме още един гол. Опитахме се да ги върнем, но не стана”, коментира треньорът на спартаклии Тодор Попов пред Днес +.

Победата бе 17 в актива на Черно море от 17 мача. Отборът на Калоян Георгиев е абсолютен доминант в групата и само чудо може да ги измести от първото място. „Соколите” пък са пети в класирането с 29 точки.