Децата на Спартак паднаха в Шумен

Спорт 19.04.2014 15:34

Децата на Спартак 3 (набор 2001 г.) загубиха с 1:3 при гостуването си на Шумен 1929 в среща от 16-ия кръг на зоналното първенство. За варненци се разписа Александър Денчев след много хубава комбинация.

Домакините влязоха по-добре в мача и в 15-ата минута поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа. Пет минути по-късно спартаклии успяха да изравнят. След многоходова атака топката стигна до Александър Денчев, който с точен удар от 20 метра по диагонала реализира за 1:1. След почивката двата отбора бяха равностойни, но десет минути преди последния съдийски сигнал шуменци се добраха до втори гол. Вратарят на Спартак изби силен удар, но при добавката нямаше какво да направи. В последната минута на редовното време домакините вкараха още едно попадение.

„Теренът беше подгизнал и това затрудняваше действията и на двата отбора. Играхме добре, но нямахме късмет при 1:1 да отбележим втори гол, който щеше да е решаващ”, заяви за Днес + треньорът на Спартак 3 Златин Михайлов.

След поражението неговият отбор заема 9-то място с 14 точки, а в следващия кръг приема Калиакра.