И от четвъртия път! Черно море отново не успя да победи Литекс

Спорт 18.04.2014 16:49

Черно море и Литекс завършиха 1:1 в среща от 34-ия кръг на А група, която се игра на стадион „Тича”. Гостите поведоха в резултата с попадение на Джордан в 55-ата минута, но само три по-късно варненци изравниха чрез голмайстора Бакари. Това бе четвърти мач през този сезон, в който „моряците” не успяха да победят тима от Ловеч, като балансът е две победи за „оранжевите” и две равенства. Литекс е единственият отбор от първата седмица, срещу който Черно море не познава вкуса на успеха.

При отсъствието на наказания Сашо Александров, Гонзо избра на десния бек да започне вътрешният полузащитник Дани Георгиев. Други изненади в състава на варненци нямаше. Нигериецът Стенли Окоро пък си върна титулярното място за сметка на Димо Атанасов.

В първите минути вратарят на "моряците" Георги Китанов на два пъти бе несигурен, но нямаше кой да се възползва от грешките му. В 18-ата минута Мирослав Манолов бе изведен в отлична позиция, но Даниел Георгиев го спря, а след това изстрел на нападателя бе избит в корнер от Китанов. След центрирането Вилмар Джордан стреля с глава, но в аут. В 23-ата минута младият страж на Черно море отново сгреши и подари топката на Джордан, след което го спъна в наказателното поле, но съдията Вихрен Манев прецени, че няма достатъчно основания да отсъди дузпа.

В 36-ата минута треньорът на варненци Георги Иванов реши да замени Стенли Окоро с Димо Атанасов. Това предизивка гнева на нигериеца, който съблече „зелено-бялата” фланелка и я захвърли на земята. Преждевременното изваждане на полузащитника до голяма степен означава, че Окоро ще си тръгне от „Тича” след края на сезона.

Минута след началото на втората част Джордан стреля от сериозна дистанция, но Китанов улови. В 55-ата минута колумбиецът получи нов шанс да отправи удар и този път вратарят на младежкия национален отбор бе безпомощен - 0:1. Нападателят се разписа с нисък удар по земя до гредата.

Радостта на ловчанлии обаче трая само 3 минути. Коконов центрира меко от фаул в малкото наказателно поле, където Котев отклони с глава на задна греда и Бакари изравни на празна врата. Това бе 11-ти гол за нападателя, който е основен реализатор за „моряците”. В 64-ата минута гостите можеха отново да поведат. Асприля засече с глава центриране от корнер, но Дани Георгиев бе на точното място и изчисти от голлинията. Малко по-късно Ваюши бе оставен непокрит и стреля над вратата на Китанов.

В 79-ата минута „моряците” вкараха втори гол чрез Котев, но преди топката да мине голлинията съдията Вихрен Манев наду свирката за нарушение в атака на Божилов и попадението не бе зачетено. Минути по-късно Котев, който днес има рожден ден, отново спаси своите от попадение, след като изчисти кълбото точно преди Джордан да се разпише на празна врата.

С точката Черно море събра 51 точки и остава на 6-то място. В следващия кръг момчетата на Гонзо гостуват на ЦСКА.

Черно море - Литекс 1:1

Голмайстори: 0:1 Джордан (55); 1:1 Бакари (58)

Черно море: Китанов, Д. Георгиев, Станчев, Котев, Венков, Бергонси, Паланков, Коконов (88 - Пешков), Г. Божилов, Окоро (36 - Д. Атанасов), Бакари (90 - Расим)

Литекс: Пиргов, Бодуров, Божиков, Миланов, Берберович, Славчев, Цветков, Том, Ваюши, Джордан, Манолов (57 - Асприля)

Жълти картони: Венков, Д. Атанасов, Китанов (Черно море)

Съдия: Вихрен Манев (Русе)

Стадион: „Тича”