Трета поредна победа за девойките на България срещу Румъния

Спорт 18.04.2014 15:19

Трета поредна победа над Румъния завоюва националният отбор на България за девойки - старша възраст.

Възпитаничките на треньора Петър Дочев се поздравиха с резултат от 3:1 гейма в контролата, състояла се днес в гр. Самоков, информираха от волейболната федерация. Изигра се и пети допълнителен гейм, по договорка на двата щаба, в който румънките победиха при резултат 15-9.

В днешната, трета и последна срещу румънките проверка Дочев заложи на резервите от самото начало на двубоя. Това решение е на самия треньор, с оглед на това, че първите два дни от спарингите между България и Румъния, се е изградил оптимален състав.

Ето защо, днес от волейболното игрище отсъстваха повечето титулярки. В игра не се появиха Гергана Димитрова и Мирослава Паскова, които работиха по специална програма, за да бъдат в добра кондиция.

Въпреки отсъствието на някои от лидерките в отбора, техните съотборнички извоюваха победата.

Първият гейм завърши при резултат 25-23 за България, като по време първото техническо прекъсване българките отстъпваха с една точка (7-8), но ситуацията се промени и второто техническо прекъсване беше 16-14 за лъвиците.

Във втория гейм румънките стояха по-добре на волейболното игрище. Възпитаничките на треньора Мариус Макарие водеха през цялото време (8-7; 16-13) и по този начин си осигуриха спечелването на тази част, завършила при резултат 25-22 за Румъния.

В началото на третия гейм, младите волейболистки от северната ни съседка водеха с минимална преднина (8-7). Българките обаче взеха нещата в свои ръце и по време на второто техническо прекъсване резултатът вече беше 16-12 за България. Девойките на България не позволиха обрат и затвориха сета при 25-22.

България водеше през по-голямата част от четвъртия гейм (8-3; 16-11). Забеляза се лек спад в играта на младите лъвици (21-20), които обаче показаха воля за победа и затвориха частта при 25-21 за 3:1.

В петия гейм румънките стояха по-добре на игрището и в крайна сметка се поздравиха с резултат 15-9 в тяхна полза.

Най-резултатни за националния отбор на България станаха Рачковска и Николова, реализирали и двете по 21 точки. По 12 пък добавиха Радка Димитрова и Атанасова. Последната записа на сметката си 5 блока.

За тима на Румъния най-добре се представи Теану, която реализира 18 точки. Марин, както и капитанката на отбора Урсачи, добавиха по 12 точки, като втората се отличи и с 4 блока.

На българските девойки им предстои още една приятелска среща, преди Европейската квалификация в Самоков. В понеделник, в зала "Арена Самоков" момичетата на треньора Петър Дочев отново ще играят срещу женския тим на Левски.

Припомняме, че националният отбор вече записа победа срещу този съперник, по време на лагера си в гр. Казанлък, когато грабна победа с 3:0. Тогава се изиграха и два допълнителни гейма, които пък бяха в полза на момичетата на треньора на Левски Радослав Бакърджиев. /БГНЕС