Черно море надигра Спартак в дербито на Варна

Спорт 18.04.2014 13:10

Децата на Черно море (2000 г.) спечелиха с 2:0 срещу градския съперник Спартак 1918 (1999 г.) в среща от 22-ия кръг на зоналното първенство. Двубоят се игра на Спортен комплекс „Локомотив”, а попаденията за „моряците” реализираха Радослав Михайлов и Лъчезар Димитров след почивката.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но след паузата „моряците” поеха контрола над мача. В 54-ата минута Радослав Михайлов откри резултата, след като ударът му се отклони в тялото на играч на Спартак и премина голлинията. В 65-ата минута Лъчо Димитров направи индивидуален пробив и с точен изстрел вкара за 2:0. Домакините имаха своите ситуации да отбележат, но нещо им куцаше в завършващия удар. На два пъти от фаул Румен Касабов не намери целта, а по едно положение изтърваха Александър Радославов и Денислав Драганов.

„Не можем да вкарваме и загубихме заслужено. Те пък си реализираха ситуациите. На този етап сме далеч от истината. Имаме още много да учим”, заяви пред Днес + треньорът на спартаклии Ники Станчев.

Колегата му начело на Черно море Тодор Марев остана доволен от спечелените три точки. „Получи се добър мач на изкуствения терен. Ние играхме добре, стегнато и компактно. В миналия мач срещу тях загубихме с 2:3. Този път бяхме взели нужните мерки и надиграхме момчетата на Спартак”, каза Марев.

С победата „моряците” вече имат 31 точки и се изкачиха на 6-то място. „Соколите” остават на 5-та позиция с 32 точки.