Черно море удари Левски на „Герена” и свали „сините” от върха

Спорт 16.04.2014 17:28

Юношите старша възраст на Черно море записаха престижна победа с 2:1 при гостуването си на водача Левски в среща от 25-ия кръг на Елитната група до 19 години. Двубоят се игра на един от помощните терени на „Герена”, а попаденията за варненци реализираха Сами Миланов и Мартин Костадинов след почивката. Така варненци свалиха Левски от върха в класирането, където се изкачи тимът на Литекс.

В столицата двата тима изиграха напълно равностойно първо полувреме, като в неговия край „сините” поведоха в резултата след колективна грешка във варненската отбрана. През втората част гостите се активизираха и успяха да изравнят. Голът беше дело на Сами Миланов, който в 65-ата минута засече с глава отлично центриране на Карен Мадоян. Натискът на „моряците” продължи и се стигна до победен гол. В 75-ата минута Мартин Костадинов вкара топката в мрежата на Левски след асистенция на Кристиян Пешков.

Треньорският тандем Иван Николов и Станислав Стоянов остана доволен от представянето на своите възпитаници и най-вече от победата над един от най-силните тимове в групата. С успеха варненци събраха 54 точки и остават на 4-то място. В следващия кръг Черно море приема Видима-Раковски (Севлиево) на стадиона под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море U19: Георги Ставрев, Преслав Дошков, Сами Миланов, Симеон Неделчев, Петко Цанков, Александър Йовчев, Васил Иванов (Петър Петров), Карен Мадоян (Ивелин Лазаров), Мартин Костадинов, Николай Иванов (Енчо Стойков), Кристиян Пешков (Георги Кръстев).