Черно море отново спъна Лудогорец, Бакари наказа шампионите в продължението

Спорт 13.04.2014 17:45

Черно море и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в интригуващ мач от 33-ия кръг на А група, игран на "Тича". Шампионите поведоха в 78-ата минута с гол от дузпа на Христо Златински. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на бранителя на "моряците" Сашо Александров. В 92-ата минута Бакари изравни за варненци и така тимът на Георги Иванов-Гонзо се превърна в кошмар за разградчани.

И в трите мача между двата отбора този сезон Лудогорец не успя да постигне победа над Черно море. На 31 август "моряците" ликуваха след 3:1 на "Тича", а през есента двубоят на "Лудгорец Арена" завърши 1:1, като отново Бакари се разписа.

Треньорът на домакините Георги Иванов - Гонзо заложи на Бакари и Георги Божилов в предни позиции, докато Бергонси, Паланков, Коконов и Димо Атанасов започват в средната линия. Станчев, Александров, Котев и Венков стартират в защита пред вратаря Георги Китанов.

Още в 5-ата минута Коконов опита да обстрелва вратата на Лудогорец, но неточно. Малко след това Козмин Моци засече топката с глава, но също извън очертанията. Удар от статично положение опита и Върджил Мисиджан, но над гредата.

В 18-ата минута Георги Божилов опита изстрел по диагонала, но Владислав Стоянов не позволи да бъде изненадан. В 25-ата минута "моряците" направиха първи сериозен пропуск пред вратата на шампионите. Георги Божилов засече с глава центриране от корнер, но Стоянов показа класа и спаси. Две минути по-късно голям пропуск направиха и шампионите. Мисиджан изведе Марселиньо очи в очи с Китанов, но бразилецът стреля в аут.

След половин час игра Лудогорец пропиля нова чиста възможност пред вратата на Черно море. Йордан Минев нахлу в наказателното поле и опита да намери Мисиджан успоредно на вратарското поле, но Стефан Станчев от самата голлиния успя да изчисти опасността.

В 63-ата минута Лудогорец отново застраши вратата на Черно море, но Георги Китанов отрази изстрела от около 20 метра на Христо Златински. Минути по-късно събитията отново се пренесоха пред другата врата, а удар на Бакари се отби от тялото на Георги Терзиев.

Петнадесет минути преди края се стигна и до повратен момент в срещата. Сашо Александров игра с ръка в наказателното поле на Черно море, което и доведе до дузпа в полза на шампионите. Зад топката застана Христо Златински, който макар и с помощта на гредата, успя да матира Георги Китанов - 0:1.

Краят на срещата нямаше как да бъде по-драматичен. В добавеното време домакините осъществиха една от последните си атаки в мача, която и доведе до изравнително попадение. Бакари получи подаване от резервата Стенли Окоро и с премерен изстрел прониза Владислав Стоянов, носейки точка на своя отбор.

След равенството днес Лудогорец има 70 точки и води с 6 на втория Литекс. Черно море е на 6-ото място с 50 точки.

Черно море – Лудогорец 1:1

Голмайстори: 0:1 Златински (78); 1:1 Бакари (90)

Черно море: Китанов, С. Александров (81 - Расим), Станчев, Котев, Венков, Паланков, Бергонси, Божилов, Коконов, Д.Атанасов (54 - Окоро), Бакари (90 – Д. Георгиев)

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Терзиев, Моци, Минев, Ешпиньо, Златински, М. Александров, Мисиджан (84 - Абало), Марселиньо (89 – Ал. Александров), Безяк (60 - Кишада)

Жълти картони: С. Александров, Паланков (Черно море); Моци Златински (Лудогорец)

Съдия: Георги Йорданов (Габрово)

Стадион: „Тича”, 3500 зрители