Ръгбистите до 18 години загубиха от Дания и изпадат в дивизия D

Спорт 12.04.2014 21:21

Националният отбор до 18 години загуби нещастно с 5:9 от Дания в мач за 3-то място от дивизия C на европейското първенство по ръгби. Домакин на срещата бе унгарският град Естергом. За съжаление след поражението „лъвчетата” изпадат в по-долната дивизия D, тъй като финишираха на последната четвърта позиция.

Възпитаниците на Сергей Димов и Здравко Тодоров изиграха страхотен мач в защита и не допуснаха съперника да отбележи нито едно есе. Датчаните поведоха с 6:0, след като на два пъти Самуел Тон Джонсън бе точен от наказателен удар. В 18-ата минута нашите момчета догониха съперника. Георги Арсенов реализира есе, но след това българите не успяха да вкарат от допълнителния удар и да поведат в резултата. След почивката Джонсън вкара още един наказателен удар за крайното 9:5 в полза на Дания.

Във финалния двубой от дивизия С - Латвия надигра домакините от Унгария с 24:6 и си осигури място в по-горната дивизия B.