Слаб Черно море губи в Гоце Делчев, 17-годишен дебютира за „моряците”

Спорт 21.02.2014 15:30

Черно море изигра много слаб мач при гостуването си в Гоце Делчев и стартира 2014 година със загуба. Варненци отстъпиха на местния Пирин с 0:1 след автогол на крайния защитник Сашо Александров. Победното попадение за „неврокопчани” падна след почивката. „Моряците” пък нямаха никаква идея как да преодолеят вратаря на последния в класирането и напълно закомомерно си тръгнаха без точки. Това вбеси треньора им Георги Иванов – Гонзо, който дереше гърло край тъчлинията, но напразно.

Наставникът на варненци започна с Георги Китанов на вратата и пред него в защита действаха капитанът Кирил Котев, Живко Атанасов, Мишо Венков и Сашо Александров. В средата на терена оперираха Дани Георгиев и Тодор Паланков, а пред тях бе Еденилсон Бергонси. По крилата атакуваха Иван Коконов и Бакари, а изнесен в предни позиции бе Георги Божилов.

Срещата започна с равностойна игра и много битка, но без чисти положения. Едва в 21-ата минута Еденилсон Бергонси отправи далечен изстрел, който обаче мина над вратата на домакините. Малко след него и халфът на „неврокопчани” Васил Панайотов опита своя късмет, но не намери целта.

В 31-ата минута Кирил Котев бе много близо до гол, но ударът му с глава мина на сантиметри над напречната греда. Отново Бергонси пробва с шут отдалеч да се разпише, но Абди Абдиков улови. В добавеното време на първата част бразилецът стреля и от фаул от удобна позиция, но нацели стената.

След почивката продължи слабата игра и от страна на двата отбора, като опасните ситуации пред една от двете врати липсваха. Терена имаше много брак, като и домакиините и гостите опитваха да излъжат съперника с непрестанни центирания в наказателното поле.

Гонзо се опита да раздвижи играта на своя отбор и на полувремето замени Бергонси с Бекир Расим. В 62-ата минута 17-годишният Александър Попов се появи в игра и замени Даниел Георгиев, като това бе дебютен мач за юношата на Черно море.

В 69-ата минута Пирин поведе в резултата след автогол на Сашо Александров. Любомир Витанов напредна от дясно по атаката и центрира в наказателното поле към Васил Панайотов. Последният се хвърли самоотвержено, но не можа да играе с топката, а в опита си да изчисти Александров уцели кълбото с крак и то мина между краката на Китанов, който закова топката, но тя вече бе преминала със сантиметри голлинията. Шест минути преди края варненци имаха възможност да изравнят. Божилов проби отляво и подаде към Бакари, чийто удар се отклони в тялото на играч на домакините и излезе в аут.

В следващия кръг Черно море приема Литекс и ще търси победа, за да си гарантира място в седмицата и на теория. Мачът е на 1 март (събота) от 14 часа на стадион „Тича”.