Черно море тресна Черноморец в мач с 4 червени картона

Спорт 12.02.2014 13:24

Юношите старша възраст на Черно море победиха с минималното 1:0 като гост връстниците си от Черноморец в контролна среща, която се игра в Бургас. Единственото попадение за варненци реализира Владо Маринов преди почивката.

„Моряците” стартираха по-добре мача и до 15-ата минута изтърваха три чисти положения. Логичното се случи в 42-ата минута, когато при една контраатака Влади Маринов бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и на празна врата реализира за 1:0. Минута по-късно шут на Мишо Ангелов се спря в гредата на бургазлии.

През второто полувреме обстановката на терена се нажежи и главният съдия показа цели четири червени картона. В 50-ата минута „морякът” Мишо Ангелов бе отстранен от игра, след като репликира рефера. В 70-ата минута футболист на Черноморец извърши много грубо нарушение и също бе пратен по-рано под душовете. Само три минути по-късно и Ангел Стоянов от Черно море получи червен картон, а пет минути преди края арбитърът изгони и втори играч на „акулите”.

„Получи се много здрав мач. Изтървахме доста изгодни положения. Отборът на Черноморец също имаше своите шансове да отбележи”, каза пред Днес + треньорът на старшата на Черно море Иван Николов.

В последната си проверка варненци срещат U19 на Светкавица (Търговище). Спарингът е в събота на игрището на „Спортпалас”. В първия пролетен кръг на Елитната група до 19 години „моряците” гостуват на ЦСКА на 23 февруари.