Монтана обърна соколите във Варна

Спорт 14.09.2013 22:57

Спартак Варна загуби с 1:2 от Монтана в среща от 6-ия кръг на „Б“ група. Соколите откриха резултата, но допуснаха гостите да стигнат до пълен обрат.

Преди почивката не се случи почти нищо интересно. Играта се развиваше предимно в средата на терена. Още в самото начало се стигна до разбъркване в полето на гостите, което обаче не доведе до гол. Малко по-късно Иван Михов от състава на Монтана отправи далечен удар, който излезе неточно в аут. Освен това имаше по една ситуация в двете наказателни полета, при които отборите имаха претенции за дузпа, но реферът Михаил Йорданов остана безмълвен.

След почивката бе далеч по-интересно. В 63-ата минута Станислав Иванов получи хубав пас от Беадир Беадиров и откри резултата. След попадението гостите опитаха да променят негативния развой, но изобщо не се виждаше как това може да се случи. Тогава две груби грешки в състава на соколите предрешиха изхода на двубоя. Първо в 77-ата минута вратарят Николай Банков улови върната от съотборник топка и бе отсъден двоен удар, който Мирослав Антонов превърна в гол. Пет минути по-късно домакините допуснаха да бъдат хванати на бърза контраатака, при която Благой Наков донесе успеха на Монтана. В последната минута Роналд Донев от състава на Спартак пък бе изгонен след като заби кроше в лицето на Венци Иванов. /arenavarna.com