Пациент със забравен нож в корема съди спешен център
България 03.08.2013 22:16
Пациент заведе дело срещу спешния център в Разлог заради забравено в корема му острие на нож.
На 3 април 2011 г. през нощта в заведение в Якоруда 31-годишният Мустафа Паспалов се скарал с Мехмед Бобев. Мехмед извадил нож и пробол в корема Мустафа.
Пострадалият е откаран в спешния център, а дежурният лекар зашил прободната рана. Не успял обаче да открие, че в корема е останало 12-сантиметровото острие на ножа. След това пуснал ранения да си отиде вкъщи. На сутринта младият мъж се почувствал много зле и сам отишъл в болницата. Там му направили изследвания и на ехографията се видял ножът.
Наложила се операция, за да бъде извадено острието. Заради претърпените болки, дълго продължилото лечение и страх, че може да почине, той е завел дело срещу спешния център с искане за 30 хил. лв. обезщетение.
В исковата си молба до окръжния съд Мустафа твърди, че вследствие на непрофесионално и немарливо поведение на лекар от спешния център е имало реална заплаха за здравето и живота му.
Магистратите назначиха съдебномедицинска експертиза, която трябва да е готова до октомври, когато е насрочено делото.
Вещото лице трябва да установи дали дежурният лекар в спешното е направил всички необходими изследвания и манипулации при приемането на ранения, допуснал ли е грешка, дали оставането за няколко часа на металния предмет в корема е представлявало голяма опасност за здравето и живота и други конкретни въпроси.
Окръжните съдии обаче са посъветвали двете страни, ако могат, да решат спора си чрез медиация. /24chasa.bg
На 3 април 2011 г. през нощта в заведение в Якоруда 31-годишният Мустафа Паспалов се скарал с Мехмед Бобев. Мехмед извадил нож и пробол в корема Мустафа.
Пострадалият е откаран в спешния център, а дежурният лекар зашил прободната рана. Не успял обаче да открие, че в корема е останало 12-сантиметровото острие на ножа. След това пуснал ранения да си отиде вкъщи. На сутринта младият мъж се почувствал много зле и сам отишъл в болницата. Там му направили изследвания и на ехографията се видял ножът.
Наложила се операция, за да бъде извадено острието. Заради претърпените болки, дълго продължилото лечение и страх, че може да почине, той е завел дело срещу спешния център с искане за 30 хил. лв. обезщетение.
В исковата си молба до окръжния съд Мустафа твърди, че вследствие на непрофесионално и немарливо поведение на лекар от спешния център е имало реална заплаха за здравето и живота му.
Магистратите назначиха съдебномедицинска експертиза, която трябва да е готова до октомври, когато е насрочено делото.
Вещото лице трябва да установи дали дежурният лекар в спешното е направил всички необходими изследвания и манипулации при приемането на ранения, допуснал ли е грешка, дали оставането за няколко часа на металния предмет в корема е представлявало голяма опасност за здравето и живота и други конкретни въпроси.
Окръжните съдии обаче са посъветвали двете страни, ако могат, да решат спора си чрез медиация. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:53 Борисов прави кабинет в сянка, в сегашния се справял само Копринков
- 13:41 Меси срещу Роналдо чак на финал. Всички 1/16-финали на световното по футбол
- 13:29 Гуцанов: Трябва да има добра комуникация между БСП, Радев и ПП за обща кандидатура за президент
- 13:17 Никола Минчев: В този бюджет разходите за администрацията се увеличават с милиард и половина
- 13:05 Цолов триумфира в Австрия и завърза битката за световната титла
- 12:53 Ново земетресение в Япония - този път с магнитуд 6,1
- 12:43 Разгадаха тайната на цветното зрение при човека
- 12:30 Частните обиколки на Акропола вече струват 5000 евро