ЦИК обяви състава на 42-то НС
България 16.05.2013 08:17
Както бе обявено по-рано днес, от Централната избирателна комисия публикуваха на страницата си списъка с имената на 240 депутати от 42-я парламент по райони.
Вече стана ясно, че ГЕРБ влиза в парламента с 97 депутати, БСП с 84, ДПС с 36 и Атака с 23. Цифрите потвърждават проблематичното съставяне на следващ кабинет.
Ето и имената на новите депутати:
1. БЛАГОЕВГРАД
БСП- Емил Страхилов Костадинов,Спас Янев Панчев, Тодор Борисов Радулов
ГЕРБ - Цветан Генчев Цветанов, Даниела Владимирова Савеклиева, Митко Живков Захов, Георги Иванов Андонов
Атака - Илиян Тодоров
ДПС - Алиосман Ибраим Имамов, Ахмед Ахмедов Башев
2. БУРГАС
БСП - Димчо Димитров Михалевски, Христо Цветанов Монов, Атанас Зафиров Зафиров, Павел Маринов Маринов, Пенко Атанасов Атанасов
ГЕРБ - Ивелина Веселинова Василева, Димитър Бойчев Петров, Иван Стефанов Вълков, Снежина Минчева Маджарова, Семир Хусеин Абу Мелих, Диана Иванова Йорданова, д-р Галина Стефанова Милева - Георгиева
ДПС - Хюсеин Хасан Хафъзов, Дурхан Мехмед Мустафа
3. ВАРНА
БСП - Пламен Василев Орешарски, Красимир Христов Янков, Борислав Гуцанов Гуцанов, Анелия Димитрова Клисарова, Йорданка Колева Йорданова
ГЕРБ - Лиляна Павлова Николова, Иван Николаев Портних, Пламен Иванов Манушев, Емил Йорданов Радев, Красимира Пенева Анастасова, Николай Николов Апостолов, Павел Алексеев Христов
Атака - Волен Сидеров, Николай Веселинов Александров
ДПС- Йордан Кирилов Цонев
4. ВЕЛИКО ТЪРНОВО
БСП - Мариана Радева Бояджиева, Петър Георгиев Кънев, Милка Дончева Христова
ГЕРБ - Цветан Генчев Цветанов, Евгени Димитров Стоев, Мирослав Николов Петков
Атака - Любомир Владимиров
ДПС- Хасан Илияз Хаджихасан
5. ВИДИН
БСП- Михаил Райков Миков, Филип Стефанов Попов
ГЕРБ - инж. Владимир Цветанов Тошев
Атака - Емил Лилов
6. ВРАЦА
БСП - Янаки Боянов Стоилов, Минчо Мънчев Минчев
ГЕРБ - Тотю Младенов Младенов, Петя Цветанова Аврамова
Атака - Венцислав Лаков
ДПС- Камен Костов Костадинов
7. ГАБРОВО
БСП - Йордан Георгиев Стойков
ГЕРБ - Томислав Пейков Дончев, Цветомир Цвятков Михов
Атака - Станислав Станилов
8. ДОБРИЧ
БСП - Явор Илиев Гечев, Сияна Атанасова Фудулова
ГЕРБ - Румен Иванов Иванов, Желязко Иванов Желязков
Атака - Николай Александров
ДПС - Рушен Мехмед Риза
9. КЪРДЖАЛИ
ГЕРБ - Цвета Вълчева Караянчева
ДПС - Лютви Ахмед Местан, Ердинч Исмаил Хайрула, Мустафа Фахри Ахмед, Салиха Хакиф Емин
10. КЮСТЕНДИЛ
БСП - Мая Божидарова Манолова, Иван Тодоров Ибришимов
ГЕРБ - Кирил Боянов Калфин
Атака - Илиян Тодоров
11. ЛОВЕЧ
БСП - Емил Димитров Райнов, Димитър Ангелов Горов
ГЕРБ - Корнелия Добрева Маринова, Николай Нанков Нанков, Илиян Тодоров Тодоров
12. МОНТАНА
БСП - Младен Петров Червеняков, Румен Маринов Йончев
ГЕРБ - Искра Фидосова Искренова, Златко Димитров Тодоров
Атака - Адриан Асенов
13. ПАЗАРДЖИК
БСП - Илиана Малинова Йотова, Георги Николов Мърков, Йордан Стоянов Младенов
ГЕРБ - Дончо Спасов Баксанов, Гинче Димитрова Караминова, Христо Илиев Калоянов
Атака - Станислав Станилов
ДПС - Делян Славчев Пеевски, Искра Димитрова Михайлова-Копарова
14. ПЕРНИК
БСП - Ангел Петров Найденов, Станислав Иванов Владимиров
ГЕРБ - Делян Александров Добрев, Ирена Любенова Соколова
15. ПЛЕВЕН
БСП - Стефан Ламбов Данаилов,Васил Миланов Антонов, Любомир Ангелов Петков
ГЕРБ - Цецка Цачева Данговска, Пламен Тачев Петров, Ивайло Ангелов Московски
Атака - Явор Нотев
ДПС- Митхат Сабри Метин, Енгин Исмаилов Кючуков
16. ПЛОВДИВ град
БСП - Стефан Ламбов Данаилов, Петър Пандушев Чобанов, Илия Атанасов Баташки
ГЕРБ - Бойко Методиев Борисов, Менда Кирилова Стоянова, Вежди Летиф Рашидов, Димитър, Николов Лазаров, Стефан Иванов Дедев, Антоний Йорданов Йорданов
Атака - Павел Шопов
ДПС - Петя Николова Раева
17. ПЛОВДИВ област
БСП - Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова, Румен Василев Стоянов, Петър Василев Мутафчиев, Пламен Василев Славов
ГЕРБ - Здравко Димитров Димитров, Силвия Анастасова Хубенова, Николай Петков Петков, Павел Андреев Гуджеров
Атака - Магдалена Ташева
ДПС- Джевдет Ибрям Чакъров, Тунджай Османов Наимов
18. РАЗГРАД
БСП - Татяна Иванова Буруджиева-Ваниотис
ГЕРБ - Д-р Валентин Стефанов Василев
ДПС - Хасан Ахмед Адемов, Рамадан Байрам Аталай
19. РУСЕ
БСП - Янаки Боянов Стоилов, Таню Христов Киряков, Добрин Ненов Данев
ГЕРБ - Пламен Дулчев Нунев, Светлана Ангелова Найденова, Десислава Вълчева Атанасова, Свилен Филипов Иванов
ДПС - Ферихан Илиязова Ахмедова
20. СИЛИСТРА
БСП - Антон Константинов Кутев
ГЕРБ - Стефан Господинов Господинов, Алтимир Емилов Адамов
ДПС- Рамадан Байрам Аталай
21. СЛИВЕН
ГЕРБ - Десислава Жекова Танева, Галя Енева Захариева
БСП - Валери Мирчев Жаблянов, Деян Цанков Дечев
Атака - Димитър Димов
ДПС- Янко Александров Янков
22. СМОЛЯН
БСП - Дора Илиева Янкова, Емил Минков Хумчев
ГЕРБ - Д-р Даниела Атанасова Дариткова - Проданова
ДПС - Мустафа Сали Карадайъ
23. СОФИЯ
БСП - Жельо Иванов Бойчев, Ваня Чавдарова Добрева, Мартин Георгиев Захариев, Георги Стоянов Кадиев, Румен Василев Гечев, Страхил Чавдаров Ангелов, Ирена Тодорова Анастасова
ГЕРБ - Ивайло Ангелов Московски, Димитър Борисов Главчев, Александър Руменов Ненков, Теодора Радкова Георгиева, Владимир Иванов Иванов, Данаил Димитров Кирилов, Милена Цветанова Дамянова, Емануела Здравкова Спасова
Атака - Дeница Гаджева
24. СОФИЯ
БСП - Петър Атанасов Курумбашев, Георги Страхилов Свиленски, Борис Цветков Цветков, Росен Малинов Малинов
ГЕРБ - Владислав Иванов Горанов, Джема Маринова Грозданова, Веселин Бориславов Вучков, Евгения Бисерова Алексиева, Стефани Михнева Михайлова, Доц. д-р Валентин Иванов Радев
Атака - Явор Нотев
25. СОФИЯ
БСП - Сергей Дмитриевич Станишев, Николай Симеонов Малинов, Таня Любомирова Андреева, Валентина Василева Богданова, Деница Златкова Златева
ГЕРБ - Бойко Методиев Борисов, Красимир Любомиров Велчев, Станислав Стоянов Иванов, Доброслав Дилянов Димитров, д-р Лъчезар Богомилов Иванов, Красимир Георгиев Ципов, Йоана Милчева Кирова
Атака - Волен Сидеров
26. СОФИЯ област
БСП - Корнелия Петрова Нинова, Александър Димитров Паунов, Кирил Николаев Добрев, Георги Бояджиев
ГЕРБ - Владислав Иванов Горанов, Светлин Димитров Танчев, Даниел Георгиев Георгиев
Атака - Деница Гаджева
27. СТАРА ЗАГОРА
БСП - Сергей Дмитриевич Станишев, Георги Янчев Гьоков, Георги Чавдаров Анастасов, Мариана Господинова Тотева, Атанас Стойнов Пъдев
ГЕРБ - Лиляна Павлова Николова, д-р Кирил Добрев Добрев, Аксения Бориславова Тилева
Атака - Десислав Чуколов
ДПС - Делян Славчев Пеевски, Халил Реджепов Летифов
28. ТЪРГОВИЩЕ
БСП - Явор Бориславов Куюмджиев
ГЕРБ - д-р Дарин Иванов Димитров
ДПС - Тунчер Мехмедов Кърджалиев, Веселин Вълев Пенев
29. ХАСКОВО
БСП - Драгомир Велков Стойнев, Стефан Иванов Танев, Смиляна Николова Нитова-Кръстева
ГЕРБ - Делян Александров Добрев, Красимир Неделчев Стефанов, Ирена Георгиева Узунова, Владимир Вълчев Митрушев
ДПС - Лютви Ахмед Местан
30. ШУМЕН
БСП - Димитър Стоянов Дъбов, Иван Валентинов Иванов
ГЕРБ - Любомир Димитров Христов, Донка Димитрова Иванова
ДПС - Христо Дамянов Бисеров, Хамид Бари Хамид
31. ЯМБОЛ
БСП - Атанас Тодоров Мерджанов, Николай Василев Петев
ГЕРБ - Иван Стоев Чолаков, Димитър Ангелов Иванов
От списъка става ясно, че 20 от депутатите, сред тях лидерите на четирите партии, които намират място в новия парламент, са избрани в 2 изборни района.
Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани, припомнят от ЦИК.
В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в еднодневен срок от узнаването, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на приемане на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.
Президентът Росен Плевнелиев обяви, че в петък започва консултации с партиите, а до края на месеца ще бъде свикан и новият парламент.
Вече стана ясно, че ГЕРБ влиза в парламента с 97 депутати, БСП с 84, ДПС с 36 и Атака с 23. Цифрите потвърждават проблематичното съставяне на следващ кабинет.
Ето и имената на новите депутати:
1. БЛАГОЕВГРАД
БСП- Емил Страхилов Костадинов,Спас Янев Панчев, Тодор Борисов Радулов
ГЕРБ - Цветан Генчев Цветанов, Даниела Владимирова Савеклиева, Митко Живков Захов, Георги Иванов Андонов
Атака - Илиян Тодоров
ДПС - Алиосман Ибраим Имамов, Ахмед Ахмедов Башев
2. БУРГАС
БСП - Димчо Димитров Михалевски, Христо Цветанов Монов, Атанас Зафиров Зафиров, Павел Маринов Маринов, Пенко Атанасов Атанасов
ГЕРБ - Ивелина Веселинова Василева, Димитър Бойчев Петров, Иван Стефанов Вълков, Снежина Минчева Маджарова, Семир Хусеин Абу Мелих, Диана Иванова Йорданова, д-р Галина Стефанова Милева - Георгиева
ДПС - Хюсеин Хасан Хафъзов, Дурхан Мехмед Мустафа
3. ВАРНА
БСП - Пламен Василев Орешарски, Красимир Христов Янков, Борислав Гуцанов Гуцанов, Анелия Димитрова Клисарова, Йорданка Колева Йорданова
ГЕРБ - Лиляна Павлова Николова, Иван Николаев Портних, Пламен Иванов Манушев, Емил Йорданов Радев, Красимира Пенева Анастасова, Николай Николов Апостолов, Павел Алексеев Христов
Атака - Волен Сидеров, Николай Веселинов Александров
ДПС- Йордан Кирилов Цонев
4. ВЕЛИКО ТЪРНОВО
БСП - Мариана Радева Бояджиева, Петър Георгиев Кънев, Милка Дончева Христова
ГЕРБ - Цветан Генчев Цветанов, Евгени Димитров Стоев, Мирослав Николов Петков
Атака - Любомир Владимиров
ДПС- Хасан Илияз Хаджихасан
5. ВИДИН
БСП- Михаил Райков Миков, Филип Стефанов Попов
ГЕРБ - инж. Владимир Цветанов Тошев
Атака - Емил Лилов
6. ВРАЦА
БСП - Янаки Боянов Стоилов, Минчо Мънчев Минчев
ГЕРБ - Тотю Младенов Младенов, Петя Цветанова Аврамова
Атака - Венцислав Лаков
ДПС- Камен Костов Костадинов
7. ГАБРОВО
БСП - Йордан Георгиев Стойков
ГЕРБ - Томислав Пейков Дончев, Цветомир Цвятков Михов
Атака - Станислав Станилов
8. ДОБРИЧ
БСП - Явор Илиев Гечев, Сияна Атанасова Фудулова
ГЕРБ - Румен Иванов Иванов, Желязко Иванов Желязков
Атака - Николай Александров
ДПС - Рушен Мехмед Риза
9. КЪРДЖАЛИ
ГЕРБ - Цвета Вълчева Караянчева
ДПС - Лютви Ахмед Местан, Ердинч Исмаил Хайрула, Мустафа Фахри Ахмед, Салиха Хакиф Емин
10. КЮСТЕНДИЛ
БСП - Мая Божидарова Манолова, Иван Тодоров Ибришимов
ГЕРБ - Кирил Боянов Калфин
Атака - Илиян Тодоров
11. ЛОВЕЧ
БСП - Емил Димитров Райнов, Димитър Ангелов Горов
ГЕРБ - Корнелия Добрева Маринова, Николай Нанков Нанков, Илиян Тодоров Тодоров
12. МОНТАНА
БСП - Младен Петров Червеняков, Румен Маринов Йончев
ГЕРБ - Искра Фидосова Искренова, Златко Димитров Тодоров
Атака - Адриан Асенов
13. ПАЗАРДЖИК
БСП - Илиана Малинова Йотова, Георги Николов Мърков, Йордан Стоянов Младенов
ГЕРБ - Дончо Спасов Баксанов, Гинче Димитрова Караминова, Христо Илиев Калоянов
Атака - Станислав Станилов
ДПС - Делян Славчев Пеевски, Искра Димитрова Михайлова-Копарова
14. ПЕРНИК
БСП - Ангел Петров Найденов, Станислав Иванов Владимиров
ГЕРБ - Делян Александров Добрев, Ирена Любенова Соколова
15. ПЛЕВЕН
БСП - Стефан Ламбов Данаилов,Васил Миланов Антонов, Любомир Ангелов Петков
ГЕРБ - Цецка Цачева Данговска, Пламен Тачев Петров, Ивайло Ангелов Московски
Атака - Явор Нотев
ДПС- Митхат Сабри Метин, Енгин Исмаилов Кючуков
16. ПЛОВДИВ град
БСП - Стефан Ламбов Данаилов, Петър Пандушев Чобанов, Илия Атанасов Баташки
ГЕРБ - Бойко Методиев Борисов, Менда Кирилова Стоянова, Вежди Летиф Рашидов, Димитър, Николов Лазаров, Стефан Иванов Дедев, Антоний Йорданов Йорданов
Атака - Павел Шопов
ДПС - Петя Николова Раева
17. ПЛОВДИВ област
БСП - Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова, Румен Василев Стоянов, Петър Василев Мутафчиев, Пламен Василев Славов
ГЕРБ - Здравко Димитров Димитров, Силвия Анастасова Хубенова, Николай Петков Петков, Павел Андреев Гуджеров
Атака - Магдалена Ташева
ДПС- Джевдет Ибрям Чакъров, Тунджай Османов Наимов
18. РАЗГРАД
БСП - Татяна Иванова Буруджиева-Ваниотис
ГЕРБ - Д-р Валентин Стефанов Василев
ДПС - Хасан Ахмед Адемов, Рамадан Байрам Аталай
19. РУСЕ
БСП - Янаки Боянов Стоилов, Таню Христов Киряков, Добрин Ненов Данев
ГЕРБ - Пламен Дулчев Нунев, Светлана Ангелова Найденова, Десислава Вълчева Атанасова, Свилен Филипов Иванов
ДПС - Ферихан Илиязова Ахмедова
20. СИЛИСТРА
БСП - Антон Константинов Кутев
ГЕРБ - Стефан Господинов Господинов, Алтимир Емилов Адамов
ДПС- Рамадан Байрам Аталай
21. СЛИВЕН
ГЕРБ - Десислава Жекова Танева, Галя Енева Захариева
БСП - Валери Мирчев Жаблянов, Деян Цанков Дечев
Атака - Димитър Димов
ДПС- Янко Александров Янков
22. СМОЛЯН
БСП - Дора Илиева Янкова, Емил Минков Хумчев
ГЕРБ - Д-р Даниела Атанасова Дариткова - Проданова
ДПС - Мустафа Сали Карадайъ
23. СОФИЯ
БСП - Жельо Иванов Бойчев, Ваня Чавдарова Добрева, Мартин Георгиев Захариев, Георги Стоянов Кадиев, Румен Василев Гечев, Страхил Чавдаров Ангелов, Ирена Тодорова Анастасова
ГЕРБ - Ивайло Ангелов Московски, Димитър Борисов Главчев, Александър Руменов Ненков, Теодора Радкова Георгиева, Владимир Иванов Иванов, Данаил Димитров Кирилов, Милена Цветанова Дамянова, Емануела Здравкова Спасова
Атака - Дeница Гаджева
24. СОФИЯ
БСП - Петър Атанасов Курумбашев, Георги Страхилов Свиленски, Борис Цветков Цветков, Росен Малинов Малинов
ГЕРБ - Владислав Иванов Горанов, Джема Маринова Грозданова, Веселин Бориславов Вучков, Евгения Бисерова Алексиева, Стефани Михнева Михайлова, Доц. д-р Валентин Иванов Радев
Атака - Явор Нотев
25. СОФИЯ
БСП - Сергей Дмитриевич Станишев, Николай Симеонов Малинов, Таня Любомирова Андреева, Валентина Василева Богданова, Деница Златкова Златева
ГЕРБ - Бойко Методиев Борисов, Красимир Любомиров Велчев, Станислав Стоянов Иванов, Доброслав Дилянов Димитров, д-р Лъчезар Богомилов Иванов, Красимир Георгиев Ципов, Йоана Милчева Кирова
Атака - Волен Сидеров
26. СОФИЯ област
БСП - Корнелия Петрова Нинова, Александър Димитров Паунов, Кирил Николаев Добрев, Георги Бояджиев
ГЕРБ - Владислав Иванов Горанов, Светлин Димитров Танчев, Даниел Георгиев Георгиев
Атака - Деница Гаджева
27. СТАРА ЗАГОРА
БСП - Сергей Дмитриевич Станишев, Георги Янчев Гьоков, Георги Чавдаров Анастасов, Мариана Господинова Тотева, Атанас Стойнов Пъдев
ГЕРБ - Лиляна Павлова Николова, д-р Кирил Добрев Добрев, Аксения Бориславова Тилева
Атака - Десислав Чуколов
ДПС - Делян Славчев Пеевски, Халил Реджепов Летифов
28. ТЪРГОВИЩЕ
БСП - Явор Бориславов Куюмджиев
ГЕРБ - д-р Дарин Иванов Димитров
ДПС - Тунчер Мехмедов Кърджалиев, Веселин Вълев Пенев
29. ХАСКОВО
БСП - Драгомир Велков Стойнев, Стефан Иванов Танев, Смиляна Николова Нитова-Кръстева
ГЕРБ - Делян Александров Добрев, Красимир Неделчев Стефанов, Ирена Георгиева Узунова, Владимир Вълчев Митрушев
ДПС - Лютви Ахмед Местан
30. ШУМЕН
БСП - Димитър Стоянов Дъбов, Иван Валентинов Иванов
ГЕРБ - Любомир Димитров Христов, Донка Димитрова Иванова
ДПС - Христо Дамянов Бисеров, Хамид Бари Хамид
31. ЯМБОЛ
БСП - Атанас Тодоров Мерджанов, Николай Василев Петев
ГЕРБ - Иван Стоев Чолаков, Димитър Ангелов Иванов
От списъка става ясно, че 20 от депутатите, сред тях лидерите на четирите партии, които намират място в новия парламент, са избрани в 2 изборни района.
Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани, припомнят от ЦИК.
В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в еднодневен срок от узнаването, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на приемане на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.
Президентът Росен Плевнелиев обяви, че в петък започва консултации с партиите, а до края на месеца ще бъде свикан и новият парламент.
CHF | 1 | 2.01778 |
GBP | 1 | 2.26558 |
RON | 10 | 3.93084 |
TRY | 100 | 5.65362 |
USD | 1 | 1.83957 |
Последни новини
- 09:58 Съдът гледа мярката на Габриела Славова
- 09:55 Учебен сбор по отбранително-мобилизационна подготовка ще се проведе в Община Варна
- 09:52 Мащабна кампания за почистване на Варна под мотото „Мисли глобално, действай локално!“ на 27 април
- 09:49 Журналистът Димитър Стоянов нападнал и наранил служител на НАП
- 09:37 Тежко ПТП в София - кола се вряза в багер. Шофьорът е постарадал
- 09:26 Европейците с ниски доходи трудно плащат разходите за жилище
- 09:17 Изслушват Бойко Рашков и Петър Тодоров в комисията за митниците
- 09:14 Открадната глава от статуя на Рамзес Велики беше върната в Египет