Уникално Фалкао-шоу, вкара пет гола

Спорт 09.12.2012 22:38

Атлетико Мадрид разкова с 6:0 Депортиво Ла Коруня с пет попадения на невероятния Радамел Фалкао.

Колумбийският нападател е първият играч в историята на Атлетико, който вкарва пет гола в една среща. За последно в Примера дивисион играч отбеляза пет попадения през 2002-ра – Фернандо Мориентес за Реал Мадрид срещу Лас Палмас. Рекордът е седем попадения, вкарвани два пъти – пред сезони 30-31 и 51-52.

Фалкао вече има 16 гола в Примера дивисион, и е втори в класацията, след Лео Меси и преди Кристиано Роналдо.

Шоуто на „Висенте Калдерон“ стартира от 23-та минута, и приключи в 71-та, при вече повече от категоричното 6:0. Депортиво Ла Коруня всъщност не изглеждаше отчаят през първото полувреме, но в средата на второто вече бяха тотално премазани от Фалкао.

В 23-та минута Диего Коща откри резултата, след първия ъглов удар за Атлетико в мача, засичайки топката с глава във вратата от няколко метра.

Рики удари греда за Депортиво в 27-та минута, едно от най-чистите положения за гостите, но в следващата атака Фалкао започна с голеадата. Колумбиецът напредна отдясно и с премерен плътен удар направи 2:0. В 42-та минута Фалкао не остави шанс на Арансубия, и с уникален удар от въздуха, от ъгъла на наказателното поле, вкара страхотен гол.

След почивката, Фалкао се разписа от дузпа в 64-та минута, а в 67-та, след като Арансубия блокира първия удар на Арда Туран, отново колумбийската звезда бе на точното място да добави във вратата за 5:0.

Шестия гол в мача, и пети на сметката си, Фалкао вкара в 71-та минута, с нов хубав изстрел от границата на наказателното поле.

Оттам последните 20 минути на двубоя се доиграваха, а Фалкао бе неспирно аплодиран от пълните трибуни на „Висенте Калдерон“.

Атлетико Мадрид е втори в Примера дивисион с 37 точки, докато Депортиво остава последен в класирането, и се е запътил сериозно към Сегунда. /gong.bg