Спартак 1918 смаза Шумен

Спорт 19.08.2012 20:48

Спартак 1918 смаза Шумен с 3:0 в първия си мач от новия сезон в Б група.

Варненци разбиха новака Шумен 2010 на Корито. Спартаклии доминираха на терена през цялото време и можеха да вкарат още попадения.

Първият гол падна в осмата минута. Попадението реализира Георги Станчев-Гонзо, след като завърши успешно самостоятелен пробив. До почивката варненци пропуснаха две положения чрез Георги Филипов и Станчев, а Генко Славов спаси удар на Ахмед Ахмедов от гостите.

В 49-ата минута падна и второто попадение. Диян Кателиев центрира от корнер и Стоян Георгиев с глава заби топката в мрежата. До крайното 3:0 за варненци се стигна в 66-ата, като отново точен беше Станчев. В минутите оставащи до края спартаклии намалиха темпото. Шуменци пък успяха да отправят само още един неточен удар. /varnautre.bg