Бразилия надигра категорично Швеция в Стокхолм

Спорт 16.08.2012 10:07

Влезлият като резерва Алешандре Пато отбеляза два гола в заключителните минути за класическата победа на Бразилия с 3:0 като гост срещу Швеция.

Селекционерът на "Селесао" Мано Менезес избра състав, подобен на този от Олимпиадата и подкрепен от Дани Алвес, Давид Луис, Паулиньо и Рамирес. Отборът на Бразилия доминираше през целия мач срещу домакините, които бяха без своя капитан Златан Ибрахимович и в 32-ата минута Леандро Дамиао с глава откри резултата след чудесен пас на Неймар.

Дамиао отстъпи мястото си на Пато в 76-ата минута и футболистът на Милан реализира първия си гол в срещата в 84-ата, вкарвайки на празна врата след разбъркване в полето на шведите. Минута по-късно Пато бе повален в пеналта на скандинавците и изпълни успешно отсъдената дузпа, без да остави никакви шансове на вратаря Андреас Исаксон.

Убедителният успех на южноамериканския тим бе изгледан от Краля на футбола Пеле и други негови бивши съотборници, които през 1958 г. на същия стадион "Расунда" в Стокхолм разгромиха шведите с 5:2, за да триумфират за първи път като световни шампиони. /БГНЕС