700 задържани при протест срещу Уолстрийт
ЕС и Свят 02.10.2011 10:48
Над 700 души бяха задържани снощи в Ню Йорк при протест срещу финансовата система в САЩ, съобщава Ройтерс.
Движението "Окупирай Уолстрийт" организира вече втора седмица демонстрации срещу господството на корпорациите, корупцията, социалното неравенство, несправедливото отношение към малцинствата, включително мюсюлманите, и високата безработицата.
Голяма група участници във вчерашния протестен поход в Ню Йорк се отклониха от основната колона, докато тя се движеше по пешеходната алея на Бруклинския мост, и завървяха по ширината на съоръжението от страната на пътя в посока Бруклин.
Те блокираха автомобилния трафик, въпреки че властите им забраниха да правят това и полицията ги предупреди много пъти да не се отклоняват.
Онези демонстранти, които не се подчиниха на полицейското нареждане да се върнат на пешеходната алея, бяха задържани.
Повечето от тях бяха освободени, след като им бяха връчени съдебни призовки.
Бруклинският мост бе отворен отново снощи, след като остана затворен в продължение на няколко часа.
Около 3000 души, според организаторите, се включиха в сходен протест срещу системата в Бостън, в североизточния щат Масачузетс, съобщи АФП.
Демонстрацията се проведе край местните офиси на "Банк ъв Америка". 24 души бяха задържани.
Подобни митинги се провеждат още в Чикаго и Сан Франциско.
Движението "Окупирай Уолстрийт" е вдъхновявано от продемократичните протести в арабски държави, отбелязва АФП.
Неговите поддръжници в Ню Йорк са си направили лагер в "Зукоти парк" в центъра на Манхатън, близо до Кота нула - мястото, където се издигаха разрушените при атентатите на 11 септември 2001 г. кули близнаци на Световния търговски център.
Те се заканиха да останат в парка през цялата зима, за да дадат израз на своето недоволство от сегашния политически и икономически климат.
"Ние сме от всички раси, полове и религии. Ние сме мнозинството. Ние сме 99-те процента (от населението) и не искаме повече да мълчим", обясняват представителите на протестното движение на свой сайт в интернет.
Ройтерс посочва, че протестното движение до голяма степен няма лидери - положение, при което синдикатите, някои от които изразиха своята солидарност с него, могат да му окажат важна организационна и финансова подкрепа. /БTA
Движението "Окупирай Уолстрийт" организира вече втора седмица демонстрации срещу господството на корпорациите, корупцията, социалното неравенство, несправедливото отношение към малцинствата, включително мюсюлманите, и високата безработицата.
Голяма група участници във вчерашния протестен поход в Ню Йорк се отклониха от основната колона, докато тя се движеше по пешеходната алея на Бруклинския мост, и завървяха по ширината на съоръжението от страната на пътя в посока Бруклин.
Те блокираха автомобилния трафик, въпреки че властите им забраниха да правят това и полицията ги предупреди много пъти да не се отклоняват.
Онези демонстранти, които не се подчиниха на полицейското нареждане да се върнат на пешеходната алея, бяха задържани.
Повечето от тях бяха освободени, след като им бяха връчени съдебни призовки.
Бруклинският мост бе отворен отново снощи, след като остана затворен в продължение на няколко часа.
Около 3000 души, според организаторите, се включиха в сходен протест срещу системата в Бостън, в североизточния щат Масачузетс, съобщи АФП.
Демонстрацията се проведе край местните офиси на "Банк ъв Америка". 24 души бяха задържани.
Подобни митинги се провеждат още в Чикаго и Сан Франциско.
Движението "Окупирай Уолстрийт" е вдъхновявано от продемократичните протести в арабски държави, отбелязва АФП.
Неговите поддръжници в Ню Йорк са си направили лагер в "Зукоти парк" в центъра на Манхатън, близо до Кота нула - мястото, където се издигаха разрушените при атентатите на 11 септември 2001 г. кули близнаци на Световния търговски център.
Те се заканиха да останат в парка през цялата зима, за да дадат израз на своето недоволство от сегашния политически и икономически климат.
"Ние сме от всички раси, полове и религии. Ние сме мнозинството. Ние сме 99-те процента (от населението) и не искаме повече да мълчим", обясняват представителите на протестното движение на свой сайт в интернет.
Ройтерс посочва, че протестното движение до голяма степен няма лидери - положение, при което синдикатите, някои от които изразиха своята солидарност с него, могат да му окажат важна организационна и финансова подкрепа. /БTA
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо