Силни земетресения разтърсиха Сърбия и Турция, два труса бяха усетени у нас
България 03.11.2010 08:32
Две земетресения бяха регистрирани през изминалата нощ на територията на Сърбия и Турция, като трусовете бяха усетени и в България, съобщиха от Националния институт по геофизика, геодезия и география.
Централната част на Сърбия бе разтърсена тази нощ от земетресение с магнитуд според различни източници между 5,3 и 5.6 по Рихтер, съобщи Ройтерс, като се позова на министъра на вътрешните работи Ивица Дачич. Трусът е причинил смъртта на двама души, съобщил министърът.
Според Европейския средиземноморския сеизмологичен център епицентърът на земетресението се е намирал на 2 км северно от град Кралево, на около 150 км югозападно от Белград. Според източници от медицинските служби в града най-малко 15 души са били ранени.
Населението на Кралево е около 70 хиляди души. В града има повредени сгради, в някои квартали е прекъснато електричеството и питейната вода.
Според Сръбския сеизмологичен институт, цитиран от Франс прес, земетресението е било с магнитуд 5.6 по скалата на Рихтер и е било усетено на цялата територия на страната. След първия трус са били регистрирани още няколко по-слаби, с магнитуд 3.
Земетресение е било регистрирано в 04.51 ч. в Турция. То е било на 360 км в югоизточна посока от София и е с магнитуд 5 по Рихтер.
В 2.57 часа българско време е било регистрирано земетресение с епицентър на около 250 км северозападно от София, извън територията на страната, съобщи Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН.
Земетресението е било с магнитуд 5,1 по скалата на Рихтер. Трусът е бил усетен в западните райони на страната. Няма данни за жертви и нанесени материални щети.
По данни на Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН и на Главна дирекция "Гражданска защита" земетресението е било усетено извън епицентралната зона по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник както следва: в София - II-IV степен, Видин и Монтана - III степен, Враца и Кюстендил - II-II степен.
В 4.52 часа българско време е било регистрирано второ земетресение с епицентър на около 360 км в югоизточно от София, извън територията на страната, съобщи Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН.
Земетресението е било с магнитуд 5,0 по скалата на Рихтер и е усетено на територията на страната.
По данни на Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН и на Главна дирекция "Гражданска защита" земетресението е било усетено извън епицентралната зона по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник както следва: в Кърджали и Момчилград - II-IV степен, Пловдив - III степен, и Ямбол - II-II степен. /Дарик радио
Централната част на Сърбия бе разтърсена тази нощ от земетресение с магнитуд според различни източници между 5,3 и 5.6 по Рихтер, съобщи Ройтерс, като се позова на министъра на вътрешните работи Ивица Дачич. Трусът е причинил смъртта на двама души, съобщил министърът.
Според Европейския средиземноморския сеизмологичен център епицентърът на земетресението се е намирал на 2 км северно от град Кралево, на около 150 км югозападно от Белград. Според източници от медицинските служби в града най-малко 15 души са били ранени.
Населението на Кралево е около 70 хиляди души. В града има повредени сгради, в някои квартали е прекъснато електричеството и питейната вода.
Според Сръбския сеизмологичен институт, цитиран от Франс прес, земетресението е било с магнитуд 5.6 по скалата на Рихтер и е било усетено на цялата територия на страната. След първия трус са били регистрирани още няколко по-слаби, с магнитуд 3.
Земетресение е било регистрирано в 04.51 ч. в Турция. То е било на 360 км в югоизточна посока от София и е с магнитуд 5 по Рихтер.
В 2.57 часа българско време е било регистрирано земетресение с епицентър на около 250 км северозападно от София, извън територията на страната, съобщи Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН.
Земетресението е било с магнитуд 5,1 по скалата на Рихтер. Трусът е бил усетен в западните райони на страната. Няма данни за жертви и нанесени материални щети.
По данни на Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН и на Главна дирекция "Гражданска защита" земетресението е било усетено извън епицентралната зона по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник както следва: в София - II-IV степен, Видин и Монтана - III степен, Враца и Кюстендил - II-II степен.
В 4.52 часа българско време е било регистрирано второ земетресение с епицентър на около 360 км в югоизточно от София, извън територията на страната, съобщи Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН.
Земетресението е било с магнитуд 5,0 по скалата на Рихтер и е усетено на територията на страната.
По данни на Сеизмологичният център към Геофизическия институт на БАН и на Главна дирекция "Гражданска защита" земетресението е било усетено извън епицентралната зона по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник както следва: в Кърджали и Момчилград - II-IV степен, Пловдив - III степен, и Ямбол - II-II степен. /Дарик радио
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:36 Русия обмисля забрана за износ на дизел
- 14:29 Турция изпраща спасителни екипи във Венецуела
- 14:24 Радев: Това е бюджетът на реалността. Където и да бръкнеш, кражбите са били огромни
- 14:21 Симеон Щерев излезе с позиция след трагичната кончина на състезателката Жанет Немет
- 14:13 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио имат разминавания в публичните си позиции за Иран и Израел
- 14:05 Портрет на любовницата на Пикасо Дора Маар беше продаден в Sotheby's за 1,7 милиона долара
- 13:58 Мицкоски: Ако промените в конституцията са последното искане, да го формализираме някак
- 13:50 Световното в САЩ счупи всички рекорди по посещаемост още преди елиминиционната фаза