Бразилия срази България с 3:1 гейма във Варна

Спорт 08.07.2010 22:32

Българският национален отбор по волейбол загуби с 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 24:26) първия си домакински мач срещу световния шампион Бразилия в предпоследната среща на двата тима от Група "А" на Световната лига по волейбол. Момчетата на Силвано Пранди имаха подкрепата на около 6 000 зрители във Варна, но така и не успяха да покажат максималното от своите способности.

Срещата започна равностойно и играта вървеше точка за точка до 6:6, но "кариоките" поведоха с 6:8 на първото техническо прекъсване, а на второто прекъсване гостите водеха само с една точка - 15:16. Българите се пречупиха, Бразилия дръпна с две точки, запази разликата и спечели първия гейм с 22:25. Вторият гейм започна идентично на първия с равностойна игра, а "трикольорите" поведоха на първото прекъсване с 8:7 след успешна атака на Николай Николов. Матей Казийски и компания подобриха играта си и поведоха с две точки на второто прекъсване - 16:14. Волейболистите ни обаче отново не издържаха на напрежението и направиха няколко фрапантни грешки.

Световните шампиони, водени от своя наставник Бернардо Резенде, се възползваха от ситуацията, поведоха отново с две точки за 20:22, а след това затвориха гейма с 23:25. Гостите започнаха отлично и третата част, като водеха на първото техническо прекъсване с 5:8. Българите обаче заиграха по-добре, изравниха и поведоха с 10:9, а след това с 12:10. Българският тим имаше шанс да поведе с няколко точки, но нещата не се получиха след едно дълго разиграване. "Кариоките" успяха да намалят разликата и така бразилците поведоха на второто прекъсване с 15:16. "Трикольорите" обаче надхитриха своя съперник и намалиха резултата на 1:2 гейма след 25:23 в третата част.

Силният сервис на българския тим доведе до това, че "трикольорите" поведоха с 6:2 в четвъртия гейм. Южноамериканците обаче изравниха - 6:6. България в крайна сметка поведе с 8:7 на първото прекъсване, но Бразилия имаше преднина от три точки на второто прекъсване - 16:13. Гостите не пропиляха разликата, затвориха четвъртия гейм при 24:26 и така грабнаха крайния успех в срещата.

Световните шампиони спечелиха трета победа над България в тазгодишното издание на най-комерсиалния волейболен турнир в света след двата успеха над нашия тим на родна земя с 3:1 и 3:2 гейма и се класираха за Финалната шестица. България пък ще гони утре от 18:00 часа, отново във Варна, вторият си шанс да победи "кариоките" и да се класира на финалите на Световната лига в Кордоба от 21 до 25 юли. /БГНЕС