България надви Холандия с 3-0 гейма

Спорт 03.07.2010 20:31

Българският национален отбор по волейбол победи Холандия с 3-0 (25:9, 25:15, 27:25) гейма в първия си домакински мач срещу "лалетата" от Световната лига по волейбол.

Момчетата на Силвано Пранди получиха за пореден път подкрепата на българската публика и започнаха вдъхновено срещата във Варна. "Трикольорите" успяха да натрупат сериозна разлика и на първото техническо прекъсване водеха с шест точки - 8:2. Отличната игра на блокада и опасните атаки доведоха до 12 точки разлика в полза на българския тим на второто техническо прекъсване - 16:4. Българите спечелиха първия гейм само за 19 минути с 16 точки разлика - 25:9.

Матей Казийски и компания започнаха по най-добрия начин и втората част. "Лалетата" се опитаха да противодействат на българския агресивен стил на игра, но на първото техническо прекъсване губеха с 6:8. "Трикольорите" обаче не им дадоха шанс, поведоха на второто техническо прекъсване с 16:11 и затвориха гейма на 25:17.

Холандският тим показа, че има потенциал в началото на третия гейм, но българските волейболисти отново бяха на ниво. Те поведоха с 8:4 на първото прекъсване в третия гейм, а след това имаха преднина от 4 точки на второто прекъсване - 16:12. Холандците върнаха временно интригата в мача, стигнаха до 24:24, но в крайна сметка се пречупиха и загубиха частта с 25:27. Българите доминираха във всички елементи на волейболната игра през целия двубой и записаха чист успех в първия си домакински мач срещу състезателите на Петер Бланже.

Утре, отново от 19:00 часа, във Варна е втората среща между България и Холандия. /БГНЕС